Etik ve Hukuk Kurulu

basin-aciklamasi

Kurul Üyeleri: (Soyada göre dizilidir)
Op. Dr. Samet Bayrak
Op. Dr. Ertunç Mega
Op. Dr. Selçuk Söylemez

Hukuk Dosyalarımız

  1. Hekim Güvenliği
  2. Obstetrik ve Jinekolojide Hasta Güvenliği
  3. 16 Haziran 2009 TBMM Sağlık Komisyonunda Doç Dr İsmail Dölen’in Uzmanlık dernekleri adına ve Prof.Dr. Bülent Tıraş’ın TJOD adına yaptığı konuşmalar. ( meclis tutanaklarından alınmıştır)
  4. Hekim Hakları
  5. Malpraktis Yasa Taslaklarına Bakış

Hukuk Büromuz

Değerli meslektaşlarımız,
Her türlü idari ve yasal soruşturmalarınızda dernek avukatımızdan yardım talep etmenizi tavsiye ediyoruz. Vereceğiniz ilk ifadeler ilerisi için çok önemlidir. Kurum içi soruşturmalarda bile önce bir avukatla görüşmenizde çok fayda vardır. Yasal soruşturmalarda ilk vereceğiniz ifade ve vereceğiniz belgeler mahkeme safhasına gerek bıraktırmayabilir. Mahkeme sürecinde ise savunmanızı güçlendirir. Derneğimiz tüm meslektaşlarımızın soruşturma ve davalarını, bilirkişi raporlarını, dava sonuçlarını arşivlemek amacındadır. Bu arşiv ileride elimizi güçlendirecektir. Kabul edemeyeceğimiz bilirkişi görüşlerine veya dava sonuçlarına karşı mesleğimiz ve meslektaşlarımızın menfaatlerini korumak amacındayız. Soruşturma ve dava konuları ile bilirkişi raporları bizimle paylaşmanız hem sizin hem benzer olaylarda diğer meslektaşlarımız için yararlı olacaktır.

TJOD Hukuk Bürosu özellikle Yargıtay’dan emekli olmuş değerli hakimlerimizden bir danışma grubu oluşturmuştur. Devam eden davalarınızla ilgili bu grup inceleme yapıp önerilerde bulunacaktır. Dernek avukatının takip edeceği bu süreç için cüzi bir ücretin avukatımıza verilmesi gerekecektir. Ne yazık ki hekimlere dönük soruşturma ve davalar gittikçe artmaktadır ve daha da artacak gibi görülmektedir. Bu süreci dayanışma içinde daha sakin ve lehimize sonuçlandırmak için gayret göstereceğimizi bilmenizi istiyoruz. Bunun için önce web sayfamıza üye olmanız ve formu doldurmanız gereklidir.
Saygılarımızla,

TJOD Yönetim Kurulu