2. Fetal Hayattan Çocukluğa “İlk 1000 Gün” Gebe ve Çocuk Beslenmesi Kongresi (27/29 Mart, Ankara)

Ilk 1000 Gun Banner

Kongre Web Sitesi : www.annecocukbeslenmesi.org

 

Yükseliş İktisadi ve Stratejik Araştırmalar Vakfı’nın 27 – 29 Mart 2014 tarihleri arasında Ankara JW Marriott Hotel’de düzenleyeceği “2. Fetal Hayattan Çocukluğa “ilk 1000 gün” Gebe ve Çocuk Beslenmesi Kongresi” ne sizleri davet etmenin mutluluğunu yaşamaktayız.

Ülkemizde de tüm sosyoekonomik ve kültürel değişimlere rağmen doğru ve yeterli beslenmeyle ilgili sorunlar olduğu bilinmektedir. Fazla sayıda doğum yapma, erken ve geç yaş gebelikleri, gebelikler arası sürenin kısalığı, beslenme ile ilgili olarak bilgi eksiklikleri, gerekli besinlere ulaşma zorlukları, gebelikte anemi, diabet gibi sorunların yaygınlığı, anne sütünü verme ve yeterli süre devam ettirebilme çözmemiz gereken nedenler olarak ortaya çıkmaktadır.

Yükseliş İktisadi ve Stratejik Araştırmalar Vakfı (YİSAV) uzun yıllardır üreme sağlığı alanında çalışan bir sivil toplum örgütüdür. YİSAV ilk 1000 gündeki beslenmenin önemini vurgulamak, toplumda ve meslektaşlarımız arasında bu bilinci yerleştirmek ve sürekliliğini sağlamak amacıyla da çalışmalar yapmaktadır. Bu amaçla YİSAV  2013  yılı başında, T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu desteği ile bu konudaki ilk kongresini düzenlemiş ve çok olumlu sonuçlar elde edilmiştir. Bu toplantıya tüm illerin Halk Sağlığı Müdürlüğü temsilcileri, T.C. Sağlık Bakanlığı Bürokratları, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanları, Çocuk Hekimleri, Aile Hekimleri, Halk Sağlığı Uzmanları ve Beslenme Uzmanları katılmıştır. Bu yıl 27-29 Mart 2014 tarihleri arasında ikinci kongremiz yapılacaktır. Kongremize yine benzer alanlardan katılım söz konusu olacağı gibi ayrıca diğer ilgili devlet kurumlarından ve pek çok Sivil Toplum Kuruluşlarından katılımlar olacaktır.

 

Bu düşünceler ışığında; 27-29 Mart 2014 tarihleri arasında Ankara JW Marriott Hotel’de gerçekleştirilecek olan

2. Fetal Hayattan Çocukluğa “ilk 1000 gün” Gebe ve Çocuk Beslenmesi Kongresi’nde sizleri aramızda görmeyi umuyor, değerli katkı ve katılımlarınızı bekliyoruz. Sizi ağırlamak bize onur verecektir.

 

Kongre Web Sitesi : www.annecocukbeslenmesi.org