Meslektaşlarımıza Teşekkür

Değerli Meslektaşlarımız,
Yakın zamanda bazı görsel ve yazılı medya organlarında, “karnında bant unutuldu” başlığı ile yayınlanan haberleri hepimiz; şaşkınlık, üzüntü ve kaygı ile izledik. Haberi duyar duymaz, hemen olayla ilgili meslektaşlarımızı arayarak olayın ayrıntılarını öğrendik; haberin yalan ve mesnetsiz olduğunu tespit edince hızla gerekli girişimleri başlattık. Önce haberi yayınlayan televizyon kanalları ile temasa geçerek, haberin yanlış olduğunu ve camiamızın bu haberden dolayı son derece rahatsız olduğunu belirttik. Bu temaslarımız sonucu ilgili kanallar, “Türkiye’de bir ilk olarak” yayınlarında doktorlardan özür dilediler.

Eş zamanlı olarak diğer meslek örgütlerimizle beraber basın toplantıları düzenleyerek, doktorları itibarsızlaştırmayı hedefleyen bu tür yanlış haberleri kınadığımızı kamuoyuna duyurduk. Ayrıca avukatlarımız vasıtası ile olayla ilgili kişi ve kurumlar hakkında yasal süreci hızla başlattık; hukuki süreç sonuçlanınca bunu siz meslektaşlarımızla anında paylaşacağız.

Bizleri üzen ve yaralayan bu süreçte, siz değerli kadın doğum hekimlerinin desteğini hep yanımızda hissettik. Bu olayda olduğu gibi; birlik ve beraberliğimiz devam ettiği sürece başaramayacağımız hiçbir şey yoktur. Katkı ve destekleriniz bizim için büyük bir motivasyon kaynağı olmuştur. Hepinize sonsuz teşekkür ediyoruz.

Sevgi ve saygılarımızla,
TJOD Yönetim Kurulu