Duyurular

Hekimi Kazanamazsan Başaramazsın (Gazeteoku)

Hekimi kazanamazsan başaramazsın!

07 Ocak 2010 Perşembe
Türk Jinekoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. İsmail Mete İtil, “Tam gün yasa tasarısı” hakkında sert çıktı. Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği Başkanlığı görevini yürüten ve aynı zamanda 30 tıp derneğinin sözcüsü olan Prof. Dr. İsmail Mete İtil, önümüzdeki günlerde Meclis’te görüşülecek olan Tam Gün Yasa Tasarısı ile ilgili olarak “Hekimi kazanmayı düşünmeyi bırakın, hekimi ezen politikalarla kısa vadeli kazanımlar düşünülmektedir. Hekimi kazanmayı düşünmeyen, onu adeta bir düşman olarak gören, hekime şiddeti körükleyen bir sağlık politikasının, hekime rağmen başarılı olması uzun vadede mümkün değildir” dedi…

Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği Başkanı Prof. Dr. İsmail Mete İtil, Tam Gün Yasa Tasarısı ile kalitesi düşük, devlete maliyeti yüksek, hekim memnuniyetini sağlayamayan, hastaların gerçekte tedavi olmadığı bir sistemin ortaya çıkacağını vurguladı. İtil, “Yasalaşması için zorlanan “Tam Gün Yasa Tasarısı” son derece kısıtlayıcı, hekim özlük haklarında iyileştirme yapmayan bir yasa tasarısıdır” diye konuştu.

Prof İsmail Mete İtil, ocak ayının ikinci haftasında mecliste görüşülecek olan yasa tasarısı ile ilgili görüşlerini şöyle sıraladı: